Filmování české přírody

Městské muzeum ve Velké Bíteši vás zve na besedu, která se koná v úterý 11. března od 18 hodin ve Velkém výstavním sále muzea na Masarykově náměstí 5.

Musí se člověk při natáčení zvířat maskovat? Jak potkat modrou žábu nebo největšího českého pavouka? Kolik času zabere filmování troubících jelenů?

Kameraman přírody Lukáš Pich prozradí, co všechno je zapotřebí k natáčení divokých zvířat a jak se na něj připravit. Publikum se dozví, jaké jsou rozdíly mezi filmováním savců, ptáků, obojživelníků nebo hmyzu a kam za těmito tvory vyrazit. Besedu doprovází spousta snímků ze zákulisí, historky z natáčení i promítání krátkých videoklipů. A to nejlepší na konec – pevnou obuv a pláštěnku mohou diváci tentokrát nechat doma!

O autorovi
Z mladého překladatele se záhy po studiích vyprofiloval kameraman, který dnes tráví většinu času v české přírodě a filmuje divoká zvířata. Jeho záběry jste mohli vidět například v pořadu České televize Krajinou domova II., pravidelně bývá hostem podcastů a televizních reportáží. Těžištěm Lukášových aktivit jsou ovšem sociální sítě. Víc než slepování celovečerních filmů ho baví pravidelně lidem dávkovat drobné zážitky z divočiny, kterou máme všichni za humny. Zdánlivě nedosažitelní tvorové z televizních dokumentů totiž nejsou jen přeludy, jsou to naši sympatičtí sousedé. A Lukáš vám je chce postupně všechny ukázat, abyste je měli tak rádi jako on.

Plakát-Lukáš Pich_-_Filmování_české_přírody-final